JAK MOŻNA UCZESTNICZYĆ?

Entuzjaści przyrody

Dlaczego właśnie oni?

Podczas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu bardzo łatwo można natrafić na dzikie ssaki lub ślady ich obecności (tropy, ślady żerowania, odchody).

Dlaczego warto wziąć udział?

W analizach naukowych liczba zebranych obserwacji jest niezwykle ważna, jednak o wiele trudniej jest to zrobić w pojedynkę. Jeśli każdy z nas zarejestruje swoje przypadkowe spotkania ze zwierzętami, da nam to naprawdę imponujący wynik, a naukowcy będą wiedzieli jak z tych danych skorzystać.

Aktywne uczestnictwo w projekcie poszerzy wiedzę na temat populacji dzikich ssaków i ochrony przyrody. Ze zdziwieniem odkryjesz jak wiele gatunków występuje w Twojej okolicy.

Jak można uczestniczyć?

Aplikacja mobilna iMammalia pomoże Ci w łatwym i szybkim rejestrowaniu obserwacji ssaków i śladów ich bytowania podczas codziennych aktywności. W aplikacji znajdziesz opisy gatunków, które na pewno pomogą Ci w identyfikacji zaobserwowanych zwierząt.

Jeśli chcesz podzielić się swoimi zdjęciami z fotopułapek lub obejrzeć obserwacje wykonane przez innych użytkowników, skorzystaj z aplikacji MammalWeb. Dodatkowo aplikacja MammalWeb zapewnia dostęp do zdjęć z całej Europy, pozwalając na oglądanie gatunków z innych regionów, a w razie potrzeby, udzielenie pomocy w ich identyfikacji.