JAK MOŻNA UCZESTNICZYĆ?

Uczniowie, studenci i nauczyciele

Dlaczego właśnie oni?

Przygotowane przez nas aplikacje są łatwe w obsłudze i zawierają bardzo dużo informacji o dzikich ssakach, występujących w Europie. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie, niezależnie od wieku. Uczniowie w prosty i szybki sposób zdobędą nową wiedzę, przy okazji kształtując świadomość ekologiczną.

Dlaczego warto wziąć udział?

Nauka obywatelska aktywnie angażuje społeczeństwo do zbierania danych, które mogą zostać wykorzystane w praktyce, na przykład w ochronie przyrody.

Uczestnictwo w projekcie jest okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, poznania otaczającego środowiska i lepszego zrozumienia świata przyrody.

Dane zebrane podczas projektu MammalNet będą udostępniane na naszej stronie internetowej, a wiele z nich zostanie wykorzystanych w analizach naukowych, zarówno w skali regionalnej, jak i europejskiej.

mouflon

Jak można uczestniczyć w projekcie?

W ramach projektu MammalNet dostępne będą filmy szkoleniowe i bezpłatne kursy online, które pomogą Ci zrozumieć jak używać naszych aplikacji i jak zarządzać zebranymi danymi .

Korzystając z naszych aplikacji podczas swoich codziennych aktywności z łatwością zidentyfikujesz przypadkowo spotkane zwierzęta, a udostępniając nam taką informację pomożesz w realizacji celów projektu MammalNet.

Aplikacja mobilna iMammalia pozwala w łatwy i szybki sposób rejestrować obserwacje dzikich ssaków. Do każdej z nich możesz dołączyć zdjęcia zwierząt lub ślady ich obecności, takie jak tropy, odchody czy resztki pokarmu. Ułatwi to weryfikację zebranych danych.

Aplikacja MammalWeb umożliwia łatwe przesyłanie zdjęć z fotopułapek, chroniąc jednocześnie dane dotyczące ich dokładnej lokalizacji. Gatunki ssaków są identyfikowane przez osoby przesyłające nagranie oraz ekspertów.

Aplikacja MammalWeb daje również możliwość uczestnictwa w rozpoznawaniu zwierząt zarejestrowanych przez innych użytkowników, przy użyciu fotopułapek z innych regionów. Pozwoli to na dostęp do zdjęć przesłanych przez innych uczestników projektu. Nie martw się, jeśli brakuje ci doświadczenia. Na pewno szybko nauczysz się rozpoznawać zarejestrowane zwierzęta. Ewentualne błędy zostaną zweryfikowane przez innych użytkowników i naukowców.